Spring til indhold
Menu

Case

Mezzanin til Nordhavn Marine & Offshore A/S

"en meget favorabel pris for de ekstra kvadratmeter"

Behovet for mere plads til medarbejderne på værkstedet gav anledning at Nordkraft tog kontakt til Hans Schourup A/S, for at få en holdbar løsning.

Og resultatet blev en mezzanin, hvor medarbejderne fik plads til borde, så de daglige rutiner kunne udføres i et helt nyt miljø. Platformen fik monteret gulvtæppe, hvilket også gør den mere indbydende at opholde sig på. Og når prisen på hele løsningen samtidig er meget favorabel for de ekstra kvadratmeter, så er det meget positivt, udtaler Børge Munk der er Spare Parts Manager hos Nordhavn.

“Nu mangler medarbejderne bare at få udnyttet det mange nye m2 mere effektivt, men det kommer, så snart der bliver luft i programmet,” som en af Børges kolleger udtrykker sig!

Rosss pallereoler hos Lindab A/S i Jels

Kontakt os i dag og kom i gang med dit projekt i morgen

0
    Din Kurv
    Din kurv er tomRetur til shoppen