Spring til indhold
Menu

Case

Pulterrum til Karolinegården

Domicil ombygges til attraktive ungdomsboliger

Domicil ombygges til attraktive ungdomsboliger

I hjertet af Aarhus er kontorbygningen ”Karolinegården
Den blev tidligere benyttet af Mejeriforeningen Danmark (Arla Foods), nu omdannet til 114 attraktive lejligheder, hvor beboerne også får glæde af en stor kælder med egne depotrum, cykelparkering og p-kælder til cirka 100 biler.
karolinegaarden

Det er Boax Ejendomme og Domis Ejendomme, som gennem et nyt fælles selskab Karolinegården A/S har ombygget de 6.000 kvadratmeter til lejligheder på mellem 50-115 kvadratmeter fordelt på fem etager.

Hans Schourup A/S har i samarbejde med FAST Entreprise A/S leveret pulterrum til beboernes kælderrum.
Det er dermed en markant ejendom, placeret mellem Rådhuset og Aarhus Musikhus, der udgør vores nyeste reference på pulter- og depotrum i Aarhus Midtby. Projektet blev en realitet idet løsningen var i overensstemmelse med det planlagte budget.

114 stk. depotrum
Leverancen omfatter levering og montage af i alt 380 meter Axelent netvægge af type F-2000.

 

Kontakt os i dag og kom i gang med dit projekt i morgen

0
    Din Kurv
    Din kurv er tomRetur til shoppen